MAXXEUS, İnsan Kaynaklı Greft (Human Origin Graft, Allogreft) Tanıtımı

25KASIM2021

MAXXEUS, İnsan Kaynaklı Greft (Human Origin Graft, Allogreft)

Maxxeus, Community Tissue Services'ın bir markasıdır. Community Tissue Services, transplantasyon için kaliteli doku greftleri sağlamaya büyük önem vermektedir.

Neden bir allogreft seçmelisiniz?

Allogreftler, hasarlı veya hastalıklı kemik ve yumuşak dokuları değiştirebilir veya onarabilir. Ayrıca, özellikle diş cerrahisinde, etkilenen bölgede yeni kemik büyümesini uyarabilir.

Bağışçılarımız Hakkında

Allogreft dokusu, ölümlerinin ardından dokularını bağışlamayı seçen insanlardan gelir. Doku donörü, kalp krizi gibi bir tür ani kaza veya hastalıktan ölmüş olabilir. Community Tissue Services, alıcılara ve cerrahlara güvenilir bir allogreft implant kaynağı sağlarken, her donörün son arzusunu yerine getirmeyi taahhüt eder.

Allogreft donörleri nasıl taranır?

Community Tissue Services, iyileşmeden önce donör tarama sürecine yardımcı olmak için lisanslı Tıp Doktorlarının deneyimini kullanır. Community Tissue Services yalnızca Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Amerikan Doku Bankaları Birliği (AATB), eyalet düzenlemeleri ve Community Tissue Services kurum içi Tıbbi Direktörler tarafından belirlenen bağışçı uygunluk gereksinimlerini karşılayan veya aşan doku bağışçılarını kabul eder. Her bağışçı, tıbbi/sosyal geçmiş değerlendirmesi, tıbbi kayıtlar, kan testleri, kültür sonuçları, fizik muayene ve otopsi raporları (yapıldığında) kullanılarak kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Bu süreç, potansiyel hastalıkları veya kabul edilemez tıbbi durumları tanımamıza ve hariç tutmamıza izin vererek bağışçının bağış için uygun olduğundan emin olmak için kullanılır.

Doku bağışçıları nasıl test edilir?

Tüm Community Tissue Services bağışçıları, FDA lisanslı, onaylı veya onaylı bağışçı tarama kitleri kullanılarak bulaşıcı hastalıklar açısından test edilir. Ek olarak, tek tek kurtarılan her doku, patojenik organizmaların işleme ortamına dahil edilmediğinden emin olmak için ön işleme mikrobiyolojik kültürlerden geçer. Tüm donör çizelgesi bilgileri, dokunun işlenmesinden önce Kalite Kontrol Uzmanları ve Community Tissue Services Tıp Doktoru tarafından değerlendirilir.

Testten sonra ne olur?

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki doku merkezlerimiz ve iyileşme ortaklarımız tarafından kurtarılan tüm kas-iskelet sistemi ve deri greftleri, Community Tissue Services'ın Doku, Yenilik ve Araştırma Merkezi'nde işlenir. Dokunun işlenmesi ve paketlenmesi aseptik teknik kullanılarak yapılır ve sınıf 100 temiz odalarda gerçekleşir. Bakteri ve virüslerin bulaşmasını en aza indirmek için doku greftleri durulanır ve çeşitli solüsyonlara batırılır. Community Tissue Services, kas-iskelet greftlerinin son paketlenmesinden sonra düşük dozlu bir terminal sterilizasyon kullanır.

Allogreft Güvenliği

  • Frengi, Hepatit B ve C, HIV ve diğer virüsler için özel laboratuvar testleri yapılır
  • Community Tissue Services, hastalık testi için endüstri standartlarını karşılar veya aşar
  • Kas-iskelet sistemi greftinin steril olmama olasılığı 1.000.000'de 1'dir.
  • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm bağışçılar kurtarıldı

Nakil sonrası kemik greftine ne olur?

Nakledilen kemik grefti vücut tarafından kabul edildikten sonra yavaş yavaş yeni canlı kemiğe dönüştürülür ve vücuda dahil edilir.

Community Tissue Services neden seçildi?

Community Tissue Services olarak hasta güvenliği ve hekim memnuniyeti önceliğimizdir. Community Tissue Services, doku allogreftleri sağlamada rakipsiz bir güvenlik siciline sahiptir. Community Tissue Services, Amerikan Doku Bankaları Birliği (AATB) tarafından akredite edilmiş Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) kayıtlıdır ve geçerli tüm eyalet lisanslarına sahiptir. Doku, Yenilik ve Araştırma Merkezi, ISO 13485:2003 sertifikalıdır.

Maxxeus Dental, soket ekstraksiyonu, periodontal defektler, sinüs büyütme ve kret koruma dahil olmak üzere diş uygulamaları için kemik partikülleri, emilebilir membranlar ve özel greftler gibi geniş bir allogreft yelpazesi sunar. Allogreft ürünlerimizin tümü en yüksek standarttadır ve STERİL R derecesine sahiptir.

Maxxeus Dental, ağız rekonstrüksiyonu için en geniş insan kemik ve membran ürünleri yelpazesini sunar:

 

REF

ÜRÜN ADI

DZ005

Maxxeus Corticocancellous, 0,5-1.0 mm, 0,5 cc 

DZ010

Maxxeus Corticocancellous, 0,5-1.0 mm, 1 cc

DZ020

Maxxeus Corticocancellous, 0,5-1.0 mm, 2 cc

DZ050

Maxxeus Corticocancellous, 0,5-1.0 mm, 5 cc

 

DF152

Maxxeus  Fascia  Membrane, 15x20 mm

DF203

Maxxeus  Fascia  Membrane, 20x30 mm

 

DP152

Maxxeus pericardium membrane, 15x20 mm

DP203

Maxxeus pericardium membrane, 20x300 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAXXEUS insan kaynaklı greftleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Satış Temsilcisine ulaşınız.

Euroteknika implant Türkiye